Reklama

Podwójna kanonizacja

Podwójna kanonizacja

07.10.2013
Czyta się kilka minut
Coraz lepiej poznajemy papieża Franciszka. On także, jak Jan XXIII i Jan Paweł II, burzy mury obronne i na nowo wprowadza nas w tajemnicę Kościoła takiego, jakim jest w swej istocie.
C

Coraz wyraźniej widać, kim jest papież Franciszek. U jednych budzi entuzjazm, innych irytuje lub zgoła niepokoi. Ostatnio takie właśnie reakcje wywołały trzy, dość niezwykłe publikacje Franciszka: pod koniec września ukazał się znany w Polsce – także z naszych łamów – wywiad Papieża w „La Civiltà Cattolica” oraz, mniej u nas znany, choć cytowany (często z niejakim zgorszeniem) tekst Ojca Świętego w laickim włoskim dzienniku „La Repubblica” – zawierający odpowiedzi na pytania Eugenio Scalfariego (deklarującego się jako ateista założyciela tego dziennika) – oraz, wkrótce potem, rozmowa z papieżem tegoż. Uważam, że do tych medialnych wydarzeń należałoby dodać decyzję o wspólnej kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.
Przez tę kanonizację (która odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego!) papież Franciszek ukazuje światu i Kościołowi piękne oblicze instytucji...

3981

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]