Reklama

Kościelne młyny

Kościelne młyny

17.08.2010
Czyta się kilka minut
Santo subito... A Jan Paweł II wciąż nie jest ogłoszony świętym, co jednych irytuje, innych cieszy, innym wreszcie otwiera pole do fantastycznych spekulacji - także takich, że Papież miałby przymykać oko na przestępstwa pedofilskie księży.
Jan Paweł II / fot. Gianni Giansanti / Sygma / Corbis
I

Irytacja i zniecierpliwienie nie wydają mi się uzasadnione. Nie świadczą też o zrozumieniu doniosłości sprawy. Przecież każdy proces beatyfikacyjny prowadzony jest tak, żeby po wyniesieniu danego kandydata na ołtarze decyzja ta nie mogła być w sposób uzasadniony zakwestionowana. Pójście na skróty, pośpiech czy "taryfa ulgowa" źle by służyły sprawie beatyfikacyjnej i osobie beatyfikowanego. Dlatego Kongregacja jest w tych sprawach nieubłagana.

Według ustaleń "Tygodnika" w toczącym się postępowaniu nie ma żadnych nieprzewidzianych zahamowań. Pojawiające się w mediach wiadomości, np. że u s. Marie Simon-Pierre, której niezwykłe uzdrowienie przypisuje się Janowi Pawłowi II, miał nastąpić nawrót choroby, okazały się nieprawdziwe. Orzeczenie ekspertów o ewentualnej niewytłumaczalności w sposób naturalny uzdrowienia zostanie wydane - w normalnym trybie - po...

7147

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]