Reklama

Podróż przez lata

13.01.2014
Czyta się kilka minut
Felicja Lilpop-Krance: POWROTY
P

Piękna książka: nostalgiczny portret przedwojennej Warszawy i przedwojennego Paryża, a potem historia emigracyjnego życia po katastrofie. Życia przede wszystkim dla innych.
Felicja Lilpop-Krance (1908–1993) była drugą z czterech córek architekta Franciszka Lilpopa, projektanta m.in. domu towarowego Braci Jabłkowskich, i Haliny z Wieniawskich, bratanicy skrzypka i kompozytora Henryka Wieniawskiego. Dom Lilpopów w alei Róż odwiedzali poeci, malarze, muzycy – intelektualna i artystyczna elita Warszawy lat 30., a cztery piękne siostry nie opuszczały żadnego wernisażu, koncertu, premiery, balu... Najstarsza z nich, Halina (1904–1993), wyszła za mąż za sławnego dyrygenta Artura Rodzińskiego, Felicja – za pianistę Kazimierza Kranca, Aniela (1910–1998) – za dyplomatę Witolda Mieczysławskiego, a po wojnie związała się z Edwardem Raczyńskim, późniejszym prezydentem RP na...

4290

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]