Reklama

Podróż po Północnym Kaukazie

Podróż po Północnym Kaukazie

01.02.2011
Czyta się kilka minut
Iwona Kaliszewska i Maciej Falkowski podróżują po "Rosji, która Rosją być przestaje": Czeczenii i Dagestanie, gdzie terror i zabójstwa to codzienność.
I

Iwona Kaliszewska (etnografka z Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka "Nowej Europy Wschodniej", współzałożycielka strony Kaukaz.net) i Maciej Falkowski (kiedyś analityk warszawskiego Ośrodka Studiów Wschodnich, a obecnie dyplomata) od lat podróżowali po Kaukazie. Ich książka, zbiór reportaży, to połączenie wiedzy analityczno-historycznej z obserwacjami podróżnika-pasjonata. Dzięki takiemu połączeniu czytelnik otrzymuje sporą dawkę wiedzy o regionie, który w Polsce kojarzony jest wyłącznie z radykalnym islamem i terroryzmem. Tę książkę czyta się jak dobrą powieść, chwilami sensacyjną. Jej bohaterami są m.in. opozycyjny dagestański dziennikarz, górale z aułów czy przedstawiciel FSB, "z urzędu" interesujący się obcokrajowcami w Machaczkale.

W Dagestanie "własny uzbrojony gang jest podstawowym narzędziem politycznym. Każdy szanujący się dagestański polityk...

2079

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]