Reklama

Pod niebem gwiaździstym

Pod niebem gwiaździstym

15.08.2015
Czyta się kilka minut
Nawet do spadających gwiazd trzeba się ustawić w kolejce, pomyślałem na widok ludzi wyległych na dziedziniec w środku nocy.
Fot. Wojciech Szatan
J

Jak co roku w połowie sierpnia wyszedłem powierzyć Perseidom garść nieśmiałych życzeń zdrowia, szczęścia, pomyślności (albo chociaż mniejszego debetu). I już miałem się cofnąć, bo to jednak wstyd oddawać się zabobonom wobec licznych świadków; w ostatniej chwili, widząc ich lunatyczny wzrok wbity w ekraniki, zorientowałem się, że nikt nie liczy gwiazd, tylko kreski zasięgu.

Przebywanie wśród kamiennych ścian starego zamku wbitego w sam środek bezludzia dostarcza mnóstwa emocji w trakcie prób internetowego kontaktu z tzw. rzeczywistością. Nie trzeba wcale jechać, tak jak ja, aż na słone bagna u ujścia Rodanu, gdzie z trzcin wystają czaple przycupnięte na grzbietach dzikich białych koni, a karłowate, wyrwane mokradłom winnice dają wino Grenache, delikatne tylko do chwili, gdy wstajemy od stołu z poplątanym językiem i nogami. Podobny wstrząs egzystencjalny można sobie zapewnić,...

5956

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]