Reklama

Hipster we mnie

Hipster we mnie

15.09.2014
Czyta się kilka minut
Ubrani w obcisłe spodenki, z fryzurkami uniseks, z pięknymi wstawkami z metalu albo plastiku w nosach, zmieniają kulinarne przyzwyczajenia krakowian. Od Plant po peryferia.
Ogólnopolski zlot food trucków przed klubem Forum Przestrzenie, 31 sierpnia 2014 r. Fot. Jacek Taran
B

Był wieczór, wczesne lata dziewięćdziesiąte, jakoś między wiosną a latem. Stałem z kolegą na ulicy Kupa, w dzielnicy Kazimierz. Robiliśmy zdjęcia, a ulica Kupa wtedy była jak zbombardowane miasto, jak szczątki dzielnicy pozostawione na zarośnięcie trawą, jak Palermo do dziś jest miejscami. Prawa strona pusta, dopiero pod koniec jakaś spółdzielnia; lewa strona – dwie zrujnowane kamienice na początku, i pod koniec synagoga. Między tym wszystkim straszyły dziury, trawa, kawałki gruzu.
Staliśmy tak, aż usłyszeliśmy głosy z daleka, a potem już z bliska, wreszcie zobaczyliśmy: otoczyli nas autochtoni, niektórzy trzeźwi, z papierosami w dłoniach, z psami, i nie było żadnych wstępów, pytań, tylko od razu: „skur….ny, ludzi z domów wyrzucać? Tak się robi? Co tu mierzycie, dawaj to!”. I łaps za aparaty, i długo zeszło, aż mamrocząc: „nie jesteśmy geodetami”, uciekliśmy wreszcie, a za nami...

14596

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]