Reklama

Pod dyktatem adrenaliny

15.02.2011
Czyta się kilka minut
Dziś cała Polska wierzy, że - jak wielu innych - do wyścigów wróci też Robert Kubica. Zapewne i on zrobi to na granicy zdrowego rozsądku.
J

Jan Paweł II również uprawiał sport i lubił ludzi sportu" - powiedział kilka dni temu kard. Stanisław Dziwisz, przekazując za pośrednictwem jednego z dziennikarzy kroplę krwi i skrawek szaty Papieża Robertowi Kubicy. Zapraszając rajdowca na majową beatyfikację, metropolita zapewnił: "Jeśli Kubica przyjedzie do Watykanu, damy mu na pewno pole position".

"Szanowny Panie Robercie! Z wielkim smutkiem i zaniepokojeniem przyjąłem informację o Pańskim wypadku" - napisał w mailu prezes PiS Jarosław Kaczyński, a w jego liście słowa takie jak "Polska" czy "wizytówka Polski" znalazły się w niemal każdym zdaniu.

To tylko przykłady reakcji na wypadek słynnego kierowcy Formuły 1. Były ich tysiące.

Socjologia rajdów

Skąd właściwie gorączka wokół jednego z setek incydentów, które nieuchronnie zdarzają...

18285

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]