Reklama

„Po prostu”

„Po prostu”

24.03.2009
Czyta się kilka minut
Osjan"Po prostu"Kiton Art Records
Ł

Ładne po prostu... Owszem, jest to najłagodniejsza, pewnie najbardziej przystępna (wielka szansa dla tych, którzy dotąd zespołem się nie fascynowali), a nawet - niech będzie - najprostsza spośród płyt Osjana. Żeby jednak taką "prostotę" osiągnąć, trzeba wielu dekad poszukującego próbowania w co najmniej trzech dziedzinach: w dźwięku, emocjach i myślach.

Nie polega to przecież na (rzekomym) osiągnięciu przez grupę domykającego spełnienia, coś takiego byłoby sprzeczne z ideą muzyki Osjana. Tak więc uproszczenie dźwiękowej faktury, większa przejrzystość narracyjnych przebiegów, poruszanie się raczej na niskich i średnich poziomach dynamiki - to wszystko przypomina drugą stronę nowej delikatności, czyli kruchość. Dźwięk jest zjawiskiem znikliwym i - w głębszym sensie - przypadkowym. Nie z powodu braku porządku; przeciwnie: rygorów formalnych jest tu więcej niż na...

2040

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]