Reklama

Pięknie i pogodnie

Pięknie i pogodnie

29.03.2011
Czyta się kilka minut
Oto właściwy czas i miejsce, by powitać Piotra Mucharskiego jako nowego redaktora naczelnego oraz życzyć mu wytrwałości i siły do pełnienia misji, którą "Tygodnik Powszechny" pełni od 66 lat.
D

Dlaczego zrezygnowałem z tej funkcji? Były arcybiskup Lusaki, późniejszy kardynał Adam Kozłowiecki powiedział mi w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" (uwaga: w roku 1969), że z odchodzeniem nie należy zwlekać, bo tylko do pewnego czasu ma się świadomość, że odejść należy. Miał wtedy 58 lat, diecezją Lusaka kierował lat 19 (początkowo jako wikariatem apostolskim), a potem długo jeszcze pracował jako zwyczajny misjonarz. Zmarł w Lusace w roku 2007.

Zapamiętałem jego przestrogę i złożyłem moim zakonnym przełożonym deklarację, że funkcję redaktora naczelnego będę pełnił do osiągnięcia wieku emerytalnego biskupów, to jest do ukończenia 75 lat. Moi przełożeni ten czas przedłużyli o blisko dwa lata, jak papież niektórym wybitnym (?) biskupom, lecz w końcu nadszedł czas na zmianę. Dokonuje się ona pięknie i pogodnie. Nikt nie umarł, nikt nikogo nie wygryzł, żadne...

3607

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]