Reklama

Pech ze sprawiedliwością

Pech ze sprawiedliwością

19.09.2004
Czyta się kilka minut
III RP nie ma szczęścia do ministrów sprawiedliwości. W tę złą passę już od samego początku urzędowania wpasował się najnowszy szef resortu Andrzej Kalwas.
T

Tak jego pierwsze decyzje (przeprowadzona w przyspieszonym trybie nominacja poprzednika na stanowisko pozwalające mu nadal uchodzić wymiarowi sprawiedliwości), jak występy medialne (wywiady dla “Gazety Wyborczej" i Radia TOK FM) są tyleż kompromitujące, co żenujące. Świadczą o braku rozeznania w standardach demokratycznego państwa i hołdowaniu źle rozumianej korporacyjnej solidarności, o niezrozumieniu oczekiwań społecznych i roli mediów, a wreszcie o bufonadzie ministra.

Znamienne, że tym razem problemy z szefem resortu nie mają charakteru instytucjonalnego (kłopoty z poprzednikami wynikały zwykle choćby z ustrojowego kiksu, jakim jest łączenie w jednym ręku mającej zwykle partyjne tło roli ministra z apolityczną w założeniu funkcją Prokuratora Generalnego). Zdają się wynikać z cech osobowościowych radcy Kalwasa (przed awansem na szefa resortu pracował on...

2007

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]