Reklama

Ładowanie...

Pech ze sprawiedliwością

19.09.2004
Czyta się kilka minut
III RP nie ma szczęścia do ministrów sprawiedliwości. W tę złą passę już od samego początku urzędowania wpasował się najnowszy szef resortu Andrzej Kalwas.
T

Tak jego pierwsze decyzje (przeprowadzona w przyspieszonym trybie nominacja poprzednika na stanowisko pozwalające mu nadal uchodzić wymiarowi sprawiedliwości), jak występy medialne (wywiady dla “Gazety Wyborczej" i Radia TOK FM) są tyleż kompromitujące, co żenujące. Świadczą o braku rozeznania w standardach demokratycznego państwa i hołdowaniu źle rozumianej korporacyjnej solidarności, o niezrozumieniu oczekiwań społecznych i roli mediów, a wreszcie o bufonadzie ministra.

Znamienne, że tym razem problemy z szefem resortu nie mają charakteru instytucjonalnego (kłopoty z poprzednikami wynikały zwykle choćby z ustrojowego kiksu, jakim jest łączenie w jednym ręku mającej zwykle partyjne tło roli ministra z apolityczną w założeniu funkcją Prokuratora Generalnego). Zdają się wynikać z cech osobowościowych radcy Kalwasa (przed awansem na szefa resortu pracował on...

2007

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]