Reklama

Pean rowelucyjny

Pean rowelucyjny

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Początki roweru giną w mrokach dziejów, natomiast dni, w których w kolejnych polskich miastach ruszają wypożyczalnie rowerów, zapiszą się złotymi zgłoskami w (bolesnej i turbulentnej, skądinąd) historii cywilizacji na ziemiach polskich.
B

Być może w Warszawie trzeba było zalania tunelu, żeby sobie uświadomić oczywistości, zresztą nawet jeśli ów nieszczęsny podwodny od końca do końca tunel to cena – z pewnością warto było zapłacić, zwłaszcza że i tak nie ma wyjścia, więc przynajmniej można się pocieszać. Nie wiem, jaki uprzedni kataklizm skłonił władze Krakowa czy Wrocławia do wprowadzenia systemu miejskich wypożyczalni bicykli – ale chwała im za to. Fakt ów opiewać będą poeci, a niejeden bard wykona wielce liryczny cykl, ku uciesze tłumnie przybyłej publiczności, zrelaksowanej miłym, punktualnym, łatwym, szykownym i przyjemnym dojazdem bez smrodu i hałasu.

Na dystansach miejskich rower jest najszybszym środkiem transportu. Wszak już nasi dziadowie wiedzieli, że: „Jadąc bicyklem po dobrej drodze szosowej z prędkością 12 km na godzinę nie doznajemy zmęczenia większego, aniżeli przy chodzie zwykłym, prędkość zaś...

2120

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]