Reklama

Paweł Sołtys – Pablopavo: Opowieść wigilijna

Paweł Sołtys – Pablopavo: Opowieść wigilijna

24.12.2019
Czyta się kilka minut
Prezent świąteczny dla słuchaczy Podkastu Powszechnego: swoją opowieść wigilijną, napisaną specjalnie dla "Tygodnika", czyta prozaik i pieśniarz Paweł Sołtys (Pablopavo).
fot. Elvira Miller / FreeImages.com
fot. Elvira Miller / FreeImages.com

Posłuchaj

O

Opowieść wigilijną Pawła Sołtysa znajdą Państwo także w najnowszym, bożonarodzeniowym numerze "Tygodnika Powszechnego". Wersja audio powstała specjalnie dla słuchaczy Podkastu Powszechnego.

PABLOPAVO (właśc. Paweł Sołtys) jest muzykiem, wokalistą reggae i jednym z pierwszych w Polsce wykonawców raggamuffin. Urodził się w 1978 r. w Warszawie, która jest tłem większości jego utworów. Bohaterami swoich piosenek czyni zazwyczaj zwykłych mieszkańców stolicy: bezrobotnych, sprzedawców, emerytów. W ubiegłym roku nagrał piosenkę o Jolancie Brzeskiej, aktywistce zaangażowanej w prawa lokatorów, która w niewyjaśnionych okolicznościach zmarła w 2011 r. Autor opowiadań, za debiutancki tom pt. "Mikrotyki" (Czarne 2018) nagrodzony Nagrodą Literacką Gdynia 2018 oraz nominowany do "Nike".

Czytaj także:


Wykorzystano utwór: Lilo Sound, "Toward The Horizon" (filmmusic.io) na licencji CC BY

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

O najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawia Michał Kuźmiński. Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Belle et triste...
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter