Reklama

Patriotyzm dziś

Patriotyzm dziś

19.11.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 46/12
C

Chciałam podziękować za rozmowę „Ścieżka środka”, wydobywającą na światło dzienne współczesnych ludzi pracy u podstaw i codziennego patriotyzmu. Rozmowę dającą nadzieję, że niezależnie od zawieruchy, jaka trwa wokół, wyrosło pokolenie, które szanuje pewne wartości i nie da ich zagubić. I ważne są zdjęcia pokazujące ich młode twarze.

Pamiętam moją największą lekcję patriotyzmu, gdy mając 12 lat byłam z dziadkiem w nieistniejącym już kinie Sawa na Saskiej Kępie. W czasie kroniki filmowej grano hymn z powodu święta państwowego. Mój dziadek wstał i mnie też kazał. Wtedy w ciemnej sali rozległ się głos: „A pan starszy co – komunista?!”. „Nie, Polak” – odpowiedział dziadek. Do dziś słyszę nasilający się stukot krzeseł powstających ludzi. To była jego postawa, poparta historią pracowitego życia w uporze, bezkompromisowo, konsekwentnie i uczciwie niosącego miłość do kraju i jego ludzi...

1544

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]