Reklama

Parawan proboszcza

Parawan proboszcza

11.07.2004
Czyta się kilka minut
Kto podejmuje decyzje w warszawskiej parafii, na której terenie księgarnia Antyk rozprowadza antysemickie książki?.

“Tygodnik" opublikował ostatnio (w numerze 26/04) korespondencję pomiędzy ks. infułatem Zdzisławem Królem, proboszczem warszawskiej parafii pw. Wszystkich Świętych i redaktorem naczelnym pisma, ks. Adamem Bonieckim. Dotyczy ona kilku spraw, m. in. prowadzonego przez ks. Króla procesu beatyfikacyjnego ks. Jerzego Popiełuszki, ale podstawowym powodem wymiany listów jest sprawa księgarni “Antyk", mimo protestów opinii publicznej rozprowadzającej publikacje antysemickie z lokalu położonego w podziemiach kościoła.

Tak się składa, że dobrze pamiętam wcześniejszą wypowiedź ks. Króla, z której dowiedziałam się, że jako proboszcz nie może wypowiedzieć umowy z “Antykiem", ponieważ prowadząca księgarnię fundacja w ramach umowy pokryła koszty niezbędnego remontu podziemi. Od razu pomyślałam, że należy podjąć społeczny wysiłek i zebrać sumę, która pozwoliłaby spłacić...

3805

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]