Reklama

Parafianauci

Parafianauci

15.11.2014
Czyta się kilka minut
Powstał pierwszy polski katolicki serwis społecznościowy: Twojaparafia.pl. Ma sprawić, że katolicki świat nie zginie w gąszczu sieci. Ale o dyskusje tu trudno.
Witraż w wieżowcu w Hongkongu. Chiny, 2009 r. Fot. Castello-Ferbos / CORBIS
Z

Założyłem ten portal z Krzyśkiem Krupą, z myślą o naszych dzieciach, żeby mogły się odnaleźć w świecie internetu w zgodzie z wartościami, które wyznają ich starzy – mówi Artur Sienkiewicz, współtwórca Twojaparafia.pl, absolwent historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a od 20 lat właściciel agencji reklamowej.
Zaczęło się 16 maja. Podczas mszy w kościele pod wezwaniem bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie dokonano aktu zawierzenia portalu Miłosierdziu Bożemu, co było prawdopodobnie pierwszym tego typu aktem w Polsce. Dzień później ruszyła strona. Nie tylko dla katolików. Także dla poszukujących. Portal jest dostępny dla wszystkich, można się na nim zarejestrować również przy pomocy konta na Facebooku. Żadnych weryfikacji, kontroli administratorów, żadnych ograniczeń. Bo „być katolikiem” to... – Mieć czas dla innych, nie zamykać się w sobie, lubić ludzi – jak mówi...

9352

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]