Reklama

Papież do spowiedników

Papież do spowiedników

06.04.2003
Czyta się kilka minut
Jan Paweł II zaapelował do spowiedników o wierność nauczaniu Kościoła w dziedzinie bioetyki i moralności małżeńskiej (28 marca).
P

Podczas audiencji dla uczestników kursu zorganizowanego przez Penitencjarię Apostolską Papież przypomniał fragment swego listu do kapłanów na Wielki Czwartek 2002 roku: „Zdarza się czasami, że wierni odchodzą od konfesjonału z myślami pełnymi zamętu co do współczesnych problemów etycznych również dlatego, że nie znajdują w spowiednikach osób podzielających ich poglądy”.

„W rzeczywistości ci, którzy w imieniu Boga i Kościoła sprawują tę delikatną misję, mają obowiązek nie kultywować, a tym bardziej nie wyrażać w miejscu sakramentalnym ocen osobistych, odbiegających od tego, czego Kościół naucza i co głosi. Nie można mylić miłości z odchodzeniem odprawdy w imię źle rozumianej wyrozumiałości” - podkreślił Jan Paweł II. Spowiednicy nie powinni jednak szczędzić penitentom czasu ani traktować ich ozięble. „Jednocześnie muszą okazywać miłość, owszem - sprawiedliwość w przedstawianiu...

1752

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]