Reklama

Paląca nieodzowność skeczu

Paląca nieodzowność skeczu

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Włączywszy telewizor po raz pierwszy od wielu lat specjalnie na okazję naszego narodowego tryumfu nad San Marino, doznałem szoku.
B

Był to wstrząs pozytywny, skłaniający do pogodnej zadumy nad jedynie właściwym kierunkiem przemian cywilizacyjnych w Kraju Polan. Oglądnąłem (tak, tak, oglądnąłem – inaczej nazwać tego nie można) mianowicie skecz w wykonaniu aktora, który zagrał Papieża oraz Brunnera. Na ekranie przebywał również inny, mniej znany aktor podający się za obywatela San Marino oraz jakaś pani mająca podnieść poziom estetyczny scenki o charakterze satyrycznym. Obecne w studio osoby improwizowały, jak mniemam, co zawsze dobrze wpływa na budżet Telewizji Polskiej, choć nie zawsze dobrze wpływa na widza. Od czasów „Ziemi obiecanej” każdy kapitalista wie, że „śmiech to dobry kawałek zdrowia”, więc uważam, że skecz (ten skecz i każdy skecz – skecz w ogóle) powinien dostawać dofinansowanie z narodowego funduszu zdrowia, czyli enefzet w ramach ewuś, czy jak jej tam, zanim zostanie wcielona do ofe, które się...

3285

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]