Reklama

Pałac z widokiem na dom

Pałac z widokiem na dom

10.09.2018
Czyta się kilka minut
TISA ŻAWROCKA-KWIATKOWSKA, prezeska Fundacji Gajusz: Kiedyś myślałam, że leżące u nas dzieci mają najgorszy los. Teraz wiem, że bywa gorzej. Są tysiące takich, które zawiedli wszyscy dorośli: rodzice biologiczni, zastępczy, urzędnicy, dyrektorzy.
Tisa Żawrocka-Kwiatkowska MARCIN STĘPIEŃ / AGENCJA GAZETA
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: To zdjęcie uśmiechniętych młodych ludzi...

TISA ŻAWROCKA-KWIATKOWSKA: ...to moje dzieci. Córka, wkrótce młoda matka, i trójka dorosłych już synów.

Wśród nich Gajusz.

Ten najbardziej zarośnięty. Dokuczam mu czasem, że przypomina dzikusa (śmiech).

Dwadzieścia jeden lat temu, tuż po porodzie, zachorował.

Wada szpiku z podejrzeniem choroby genetycznej lub rzadkiej odmiany nowotworu. Pierwszy rok spędzaliśmy głównie w szpitalach. A Gajuszowi nie dawano szans na przeżycie. Potem, pracując w fundacji, spotykałam dzieci z podobnymi wadami. Żadne nie przeżyło.

Wtedy, dwie dekady temu, próbowała Pani wyprosić cud.

Poszłam do kościoła. Powiedziałam, że założę fundację, tylko chcę, żeby moje dziecko było zdrowe. Minęły trzy dni, przyszły prawidłowe wyniki. Kiedy zdarzało mi się o tym...

11587

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Szacunek. Chylę czoła za to co robi Pani i ci wszyscy cudowni ludzie.

Poruszające są oba teksty, ich perspektywa spojrzenia na problem, wyczucie tego co w nim jest najistotniej - dziecko. Niezależnie od tego kto zawinił, a kto ma dobre chęcie, trzeba na sytuacje patrzyć oczami/dobrem dizecka. Do tego wnikliwa znajomość tematu i koncetracja na człowieku, jak we wszystkich tekstach redaktora. Gdybyśmy tylko tak umieli parzeć na trudne sprwy i krytykować nieprawidłowości! Te teksty wruszają, bo ukazujac to co złe potrafią pokazać pięknio i dobro.

Pani Tisie za opiekę nad nieszczęśliwymi dziećmi. Nie znajduję słów, żeby wyrazić swój szacunek i wdzięczność. Autorowi dziękuję za poruszający i ważny tekst.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]