Reklama

Ładowanie...

Pajęczyna egoizmów

06.06.2004
Czyta się kilka minut
Dialog przedstawień zaproszonych na tegoroczny toruński Kontakt zmienił się w konfrontację Wschód - Południe.
S

Silna reprezentacja teatrów z Rosji i krajów bałtyckich (Litwa, Estonia, Łotwa) znalazła przeciwwagę w spektaklach z Rumunii, Węgier i Serbii. Drugi motyw przewodni festiwalu biegł niejako w poprzek geograficznego podziału: definiował rejony wspólne dla klasyki i nowej dramaturgii. Jednak w chwili, kiedy piszę tę relację, na półmetku Kontaktu, trzy grane po rosyjsku przedstawienia ułożyły mi się w głowie w jedną opowieść.

"Czerwona nitka"

Moskiewskie Centrum Dramaturgii i Reżyserii działa od 1998 roku, dość szybko stało się jedną z najciekawszych rosyjskich scen nowego teatru. Dwa lata temu pokazali w Toruniu “Plastelinę" Sigariewa, w listopadzie 2003 w Gdańsku prezentowali m.in. “Obłom-offa" i “Walkę Mołdawian o tekturowe pudełko" Ugarowa.

Spektakl “Czerwoną nitką" zaczyna się jak koncert, inicjuje jedną...

10594

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]