Reklama

Pajęczyna egoizmów

Pajęczyna egoizmów

06.06.2004
Czyta się kilka minut
Dialog przedstawień zaproszonych na tegoroczny toruński Kontakt zmienił się w konfrontację Wschód - Południe.
S

Silna reprezentacja teatrów z Rosji i krajów bałtyckich (Litwa, Estonia, Łotwa) znalazła przeciwwagę w spektaklach z Rumunii, Węgier i Serbii. Drugi motyw przewodni festiwalu biegł niejako w poprzek geograficznego podziału: definiował rejony wspólne dla klasyki i nowej dramaturgii. Jednak w chwili, kiedy piszę tę relację, na półmetku Kontaktu, trzy grane po rosyjsku przedstawienia ułożyły mi się w głowie w jedną opowieść.

"Czerwona nitka"

Moskiewskie Centrum Dramaturgii i Reżyserii działa od 1998 roku, dość szybko stało się jedną z najciekawszych rosyjskich scen nowego teatru. Dwa lata temu pokazali w Toruniu “Plastelinę" Sigariewa, w listopadzie 2003 w Gdańsku prezentowali m.in. “Obłom-offa" i “Walkę Mołdawian o tekturowe pudełko" Ugarowa.

Spektakl “Czerwoną nitką" zaczyna się jak koncert, inicjuje jedną...

10594

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]