Reklama

Otwarcie Tryptyku

Otwarcie Tryptyku

16.03.2003
Czyta się kilka minut
„Ojciec Święty znów powrócił do nas - zawsze oczekiwany, ale w sposób żadną miarą nieoczekiwany” - mówił kard. Franciszek Macharski podczas prezentacji „Tryptyku rzymskiego” w Domu Arcybiskupów Krakowskich.
J

Już 3 marca w Rzymie bp Kazimierz Nycz, ks. Antoni Swierczek (dyrektor wydawnictwa św. Stanisława) oraz ks. Józef Guzdek (rektor krakowskiego seminarium) wręczyli Papieżowi polskie wydanie „Tryptyku”. Jan Paweł II wysłuchał także płyty z nagraniem poematu w wykonaniu Krzysztofa Globisza.

W czwartek 6 marca, o godzinie 13, rozpoczęła się krakowska prezentacja „Tryptyku”. W śród gości byli m.in. Czesław Miłosz, rektor UJ prof. Franciszek Ziejka, rzecznik praw obywatelskich Andrzej Zoll, rektor PAT bp Tadeusz Pieronek, kard. Marian Jaworski ze Lwowa, bp Wiktor Skworc z Tarnowa oraz biskupi pomocniczy z Krakowa.

„Na pierwszej stronie zbioru poezji Jana Pawła II jest tytuł: Tryptyk rzymski. A przy nim rysunek Michała Anioła: zamknięta brama. To zaproszenie, żeby »otworzyć« skrzydła tryptyku, nie zwyczajne skrzydła drzwi, ale żeby wejść w świat według Poety. Najpierw się stał...

4866

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]