Reklama

Modlitewny szturm

Modlitewny szturm

13.03.2005
Czyta się kilka minut
Stan zdrowia Papieża wyraźnie się poprawił. W niedzielę Jan Paweł II pobłogosławił z zamkniętego okna zgromadzonych pod kliniką Gemelli. Odmówił także modlitwę Anioł Pański - na szpitalnym korytarzu, w otoczeniu współpracowników i lekarzy.
Jan Paweł II odprawia Mszę św. w klinice Gemelli wspólnie z abp. Stanisławem Dziwiszem
M

Modlitwę i błogosławieństwo pokazano na telebimach ustawionych na Placu św. Piotra, gdzie abp Leonardo Sandri, zastępca sekretarza stanu, odczytał rozważanie Jana Pawła II. Papież dziękował: “...za tak wiele dowodów miłości, jakie docierają do mnie. Myślę w szczególności o licznych kardynałach, biskupach, kapłanach oraz grupach wiernych, ambasadorach i delegacjach ekumenicznych, którzy przybyli w tych dniach do kliniki Gemelli. Pragnę wyrazić szczególną wdzięczność za bliskość wiernym innych religii, głównie Żydom i muzułmanom. Niektórzy z nich zechcieli przyjść, aby modlić się tu, w szpitalu. Jest to dla mnie znak podnoszący na duchu, za który składam dziękczynienie Bogu".

Dalszą część rozważania poświęcono zbliżającym się świętom: “Kontynuujemy razem przygotowanie do Wielkanocy, ofiarując Bogu także cierpienie dla dobra ludzkości i dla naszego oczyszczenia...

4400

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]