Reklama

Ładowanie...

Osłabienie wiosenne

06.04.2003
Czyta się kilka minut
P

Przyszła wiosna, a z nią osłabienie wiosenne, które w moim przypadku objawia się dramatycznym, bolesnym i poniżającym brakiem myśli. Niby coś jakby świtało mi w głowie, ale po chwili widać, że to złuda, bo owszem, świta, ale głupota jakaś obejrzana w telewizji czy też przeczytana w gazecie, czyli że wcale nie świta, tylko na odwrót: to jakiś poseł napił się jabcoka i pobił do krwi innego posła, a także go obrzygał, to inny poseł-abstynent wyprowadził pieniądze z banku, jeszcze inny poseł złożył fałszywe zeznania, znowuż posłanka jedna, moiściewy, ani chybi podrabiała podpisy, nic nowego, normalka, jak to zazwyczaj bywa w środowisku kryminogennym, co nie budzi we mnie zdziwienia, skoro zaś nie budzi zdziwienia, to i nie rodzi myśli. W tej sytuacji (w braku myśli własnych) postanowiłem podążyć tokiem rozumowania kogoś, kto myśli wytwarza, posiada i gotów się nimi podzielić dla...

5194

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]