Reklama

Ładowanie...

Oskarżyciel oskarżonym

16.02.2003
Czyta się kilka minut
W

Wybuch sprawy Rywina miał efekt granatu rzuconego w szambo. Obryzgani zostali winni i niewinni, inicjatorzy przestępstwa i ci, którym korupcyjną propozycję złożono. Powszechna konstatacja: »coś tu śmierdzi«, zwróciła się przeciwko wszystkim, ale paradoksalnie bardziej przeciwko »Gazecie Wyborczej« niż Rywinowi i jego poplecznikom. Nie mogą tego wyjaśnić uznane przez »GW« błędy w prowadzeniu tej sprawy. Liczni wrogowie i zawistnicy skorzystali z okazji, by skoczyć jej do gardła” - stwierdza w RZECZPOSPOLITEJ (32) Aleksander Smolar, politolog francuskiego Krajowego Centrum Badań Naukowych (CNRS) i prezes Fundacji im. Stefana Batorego, a w latach 70. i 80. redaktor emigracyjnego kwartalnika „Aneks”. Wyjaśnienia przyczyn agresji przeciwko „GW” i Michnikowi można mnożyć. Niektóre pojawiają się w opublikowanym w „Rzeczpospolitej” („System Rywina - szkice z socjologii II Rzeczypospolitej”,...

6587

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]