Reklama

„Osioł” mądrzejszy od „Michela”

„Osioł” mądrzejszy od „Michela”

11.05.2003
Czyta się kilka minut
P

Polska awansowała do międzynarodowej ekstraklasy - tak oceniana jest propozycja Stanów Zjednoczonych, aby Polacy administrowali jedną z wojskowych stref administracyjnych w Iraku. Dowodów zaufania ze strony Ameryki jest więcej: prezydent George Bush ma pod koniec maja, podczas „międzylądowania” w Krakowie w czasie podróży do Petersburga, osobiście podziękować Polakom za zaangażowanie w Iraku. Coraz częściej mówi się również o przeniesieniu do Polski jakiejś części amerykańskich wojsk - zapewne przede wszystkim eskadr lotniczych, ale nie tylko - z Niemiec, gdzie mimo dowodów, jakich dostarczyli sami Irakijczycy, uzasadniających usunięcie Husajna siłą, nadal utrzymują się nastroje (bardzo oględnie mówiąc) niezbyt przychylne Amerykanom.

Wszystko to sprawia, że związanie polskiej polityki zagranicznej z USA (także po zakupie samolotów F-16) staje się coraz silniejsze. Jeszcze...

3169

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]