Reklama

Order w kropki

Order w kropki

03.08.2015
Czyta się kilka minut
Pomysł, aby były prezes Biedronki otrzymał medal, przyniósł falę tzw. doniesień medialnych.
G

Gdyby połowa z nich okazała się prawdziwa, pan Pedro Pereira da Silva powinien od dawna siedzieć w polskim więzieniu. Jeżeli jednak autorzy tych doniesień nie mają racji, powinni sami siedzieć. Być może minister Sikorski uległ zauroczeniu mocnym człowiekiem od interesów i przeholował, szykując mu order. Związkowcy, którzy swego czasu zwracali uwagę na niecne praktyki w sieci Biedronka, zapewne też powinni zostać uhonorowani [zob. felieton Pawła Bravo – red.]. Jednak atakowanie polskich władz oraz da Silvy zbyt często przypominało akcję propagandową spod znaku „bogaty to twój wróg”. Biedronka to przykład przedsiębiorstwa, które zaczęło jak kapitalistyczny potworek z komunistycznych broszur, ale rozwinęło się w dobrym kierunku – jako takiej troski o prawa pracownicze. Antybiedronkowa histeria, jak zresztą w ogóle histeria, jest bronią głupich przed szkodą i po szkodzie, a nie troskliwych. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]