Reklama

Opozycyjna smuta

Opozycyjna smuta

13.12.2011
Czyta się kilka minut
Mówią, że Pan nie nakłada na nikogo ciężarów większych, niż ten mógłby unieść. Kryzys finansowy w kraju i kryzys europejski to najpoważniejsze wyzwania dla rządu Donalda Tuska. W mierzeniu się z nimi nie przeszkadza premierowi opozycja.
N

Nie jest tak, że opozycja chce jakoś szczególnie wspierać rząd. Po prostu zostawia mu wolną rękę, zajęta sama sobą.

Rozszczepienie

Polska scena polityczna jeszcze na dwa tygodnie przed wyborami wyglądała na tak stabilną, jak w mało którym z rozwiniętych krajów. W sondażach liczyły się tylko cztery partie - te same, które objęły prawie wszystkie mandaty w Sejmie cztery lata wcześniej i zasiadające w jego ławach od dekady.

Na ostatniej prostej jednak jednemu z parlamentarnej czwórki powinęła się noga. Poparcie Aleksandra Kwaśniewskiego i Jerzego Urbana, udzielone Ruchowi Palikota, rzuciło na kolana SLD, prowadzone wyjątkowo niewprawną ręką Grzegorza Napieralskiego. Na scenie zrobiło się miejsce dla piątego gracza. Coś, co miało być tylko ideowym ożywieniem czy skorygowaniem personaliów, stało się katalizatorem...

9712

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]