Reklama

Ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne

06.10.2010
Czyta się kilka minut
Przed kilku dniami pojawił się w Katowicach PatricK Blanc - francuski botanik i architekt, twórca inspirowanych roślinnością kolekcji mody (sam nosi fryzurę zafarbowaną na zielono), ale przede wszystkim koncepcji tzw. Ogrodów Wertykalnych, które uczyniły zeń jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów współczesności.
S

Swoje zielono-kwiatowe ściany projektował m.in. w Paryżu, New Delhi, Melbourne, Hongkongu, Madrycie... W Katowicach szukał miejsca na kolejny Wertykalny Ogród: może znajdzie się on na elewacji domu towarowego Skarbek, może niedaleko muralu Marcina Maciejowskiego, może na ścianie nieistniejącej jeszcze siedziby NOSPR-u.

Na razie artysta mówi: "Katowice to młode miasto. Pełno tu oryginalnej architektury, która powstawała w ważnych historycznie momentach. Zwiedzając miasto, szukałem ścian dla moich roślinnych ogrodów. To miasto może wejść z nimi w ciekawy dialog".

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]