Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Ogrody wertykalne

Ogrody wertykalne

06.10.2010
Czyta się kilka minut
Przed kilku dniami pojawił się w Katowicach PatricK Blanc - francuski botanik i architekt, twórca inspirowanych roślinnością kolekcji mody (sam nosi fryzurę zafarbowaną na zielono), ale przede wszystkim koncepcji tzw. Ogrodów Wertykalnych, które uczyniły zeń jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów współczesności.
S

Swoje zielono-kwiatowe ściany projektował m.in. w Paryżu, New Delhi, Melbourne, Hongkongu, Madrycie... W Katowicach szukał miejsca na kolejny Wertykalny Ogród: może znajdzie się on na elewacji domu towarowego Skarbek, może niedaleko muralu Marcina Maciejowskiego, może na ścianie nieistniejącej jeszcze siedziby NOSPR-u.

Na razie artysta mówi: "Katowice to młode miasto. Pełno tu oryginalnej architektury, która powstawała w ważnych historycznie momentach. Zwiedzając miasto, szukałem ścian dla moich roślinnych ogrodów. To miasto może wejść z nimi w ciekawy dialog".

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]