Reklama

Ranking katechizmów: pierwsza klasa gimnazjum

10.09.2012
Czyta się kilka minut
Tydzień temu rozpoczęliśmy omawianie katechizmów, które zostały opracowane zgodnie z nową Podstawą Programową Katechezy i w tym roku szkolnym po raz pierwszy wchodzą w użycie.
Katechizmy do klasy 1 gimnazjum recenzowane przez "Tygodnik Powszechny"
Z

Zrecenzowaliśmy już podręczniki do klas pierwszych szkoły podstawowej. W tym numerze przyglądamy się podręcznikom do klas pierwszych gimnazjum (za tydzień – do klas pierwszych liceum).

Wybrane katechizmy obowiązują na terenie największych polskich miast i w większości diecezji (o wyborze decyduje biskup diecezjalny). Podobnie jak w poprzednim numerze, do wyrażenia swoich opinii zaprosiliśmy dwóch specjalistów: psychologa, grafika, oraz rodzica dzieci w wieku szkolnym.

Marta Białecka-Pikul, kierownik Laboratorium Psychologii Rozwoju Małego Dziecka przy Instytucie Psychologii UJ, do oceny zastosowała tym razem pięć kryteriów: (1) poważne, niedziecinne traktowanie czytelnika; (2) umiejętność zaciekawiania, dyskusji i podejmowania trudnych tematów; (3) pomysł na przedstawienie treści i odniesień do codziennego życia; (4) odniesienia do współczesnych autorytetów, nie tylko...

8084

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]