Reklama

Ranking katechizmów: pierwsza klasa liceum

Ranking katechizmów: pierwsza klasa liceum

17.09.2012
Czyta się kilka minut
Trzecia i ostatnia w tym roku edycja rankingu podręczników do religii opracowanych zgodnie z nową Podstawą Programową Katechezy.
P

Po książkach przeznaczonych dla pierwszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum kolej na podręczniki do liceum i technikum. Oceniamy pięć kompletów, z których korzystać będą uczniowie w największych miastach i w większości diecezji. Marta Białecka-Pikul, kierownik Laboratorium Psychologii Rozwoju Małego Dziecka przy Instytucie Psychologii UJ, ocenia traktowanie młodego czytelnika, umiejętność zaciekawienia i dyskusji, odniesienie do codzienności i ukazywanie autorytetów oraz oszczędność i ekologiczność formy; Grażyna Makara, fotoedytorka „Tygodnika Powszechnego”, przygląda się typografii oraz stronie ilustracyjnej. Artur Sporniak, jako rodzic licealisty, ocenia pomysłowość uświadamiania młodych ludzi, że współtworzą Kościół, za który też są odpowiedzialni. Skala ocen od jednej do sześciu gwiazdek.

***

W podsumowaniu jeszcze pytanie, które pojawiło się w...

8240

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]