Reklama

Oddech na plecach

Oddech na plecach

09.10.2005
Czyta się kilka minut
Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze odkryć cenionej na świecie kinematografii koreańskiej, film Kim Ki-duka będzie dla niego wyborną okazją i niezwykłą przygodą.
N

Na polskich ekranach gościł dotychczas tylko jeden film tego twórcy - fascynująca buddyjska przypowieść “Wiosna, lato, jesień, zima i... wiosna". I choć uczestnicy zeszłorocznego festiwalu Era Nowe Horyzonty namiętnie odkrywali kino koreańskie, większość polskich widzów nie ma wielu sposobności do spotkania z nim. W ostatnich latach była bodaj jedna po temu okazja - “Old Boy" Park Chan-wooka, pełna okrucieństwa tragedia, nawiązująca do wzorów greckich. Teraz możemy zobaczyć film naprawdę wyjątkowy, nagrodzony za reżyserię Srebrnym Lwem w Wenecji, a w plebiscycie międzynarodowej federacji krytyki filmowej FIPRESCI wybrany najlepszym filmem minionego sezonu.

Fabuła “Pustego domu" zbija z tropu wraz z każdą niemal sceną. Bohater Tae-suk jest roznosicielem ulotek, ale nie takim zwyczajnym, bo przy okazji włamuje się do mieszkań, których lokatorzy wyjechali na...

6001

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]