Reklama

Oddech na plecach

Oddech na plecach

09.10.2005
Czyta się kilka minut
Jeśli ktoś nie zdążył jeszcze odkryć cenionej na świecie kinematografii koreańskiej, film Kim Ki-duka będzie dla niego wyborną okazją i niezwykłą przygodą.
N

Na polskich ekranach gościł dotychczas tylko jeden film tego twórcy - fascynująca buddyjska przypowieść “Wiosna, lato, jesień, zima i... wiosna". I choć uczestnicy zeszłorocznego festiwalu Era Nowe Horyzonty namiętnie odkrywali kino koreańskie, większość polskich widzów nie ma wielu sposobności do spotkania z nim. W ostatnich latach była bodaj jedna po temu okazja - “Old Boy" Park Chan-wooka, pełna okrucieństwa tragedia, nawiązująca do wzorów greckich. Teraz możemy zobaczyć film naprawdę wyjątkowy, nagrodzony za reżyserię Srebrnym Lwem w Wenecji, a w plebiscycie międzynarodowej federacji krytyki filmowej FIPRESCI wybrany najlepszym filmem minionego sezonu.

Fabuła “Pustego domu" zbija z tropu wraz z każdą niemal sceną. Bohater Tae-suk jest roznosicielem ulotek, ale nie takim zwyczajnym, bo przy okazji włamuje się do mieszkań, których lokatorzy wyjechali na...

6001

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]