Reklama

Ładowanie...

Obciach rulez!

12.10.2010
Czyta się kilka minut
Politycy zrozumieli: z odium obciachu wygrać nie sposób. Obciachem należy grać.
Rys. Mateusz Kaniewski
T

Tadeusz Cymański, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, podaje swoją wykładnię terminu - obciach to narzędzie walki jednych polityków z innymi: - W dobrym tonie było i jest śmiać się z PiS-u. Że antymodernizacyjni, że z "moherami" pod rękę idący, bez kont bankowych. Nieraz słyszałem: "Fajny pan facet, tylko nie z tej partii, co trzeba". Jeśli ktoś krytykuje PO, jest to krytyka i nic więcej. A jak krytyka dotyczy nas, zawsze pojawia się specyficzny posmak obciachu.

Jednak sam Cymański, poproszony, podaje swoje typy na polityczny obciach. Miejsce pierwsze: Janusz Palikot w Platformie.

- Obciach podwójny - precyzuje - bo to nie oni go w końcu wyrzucili, tylko sam odszedł.

Miejsce drugie: blogi Joanny Senyszyn.

- Zwłaszcza wierszyk o naszym polityku: "Pewien poseł jest ze Słupska, o czerwonych marzy d...", czy jakoś...

13851

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]