Reklama

O planetach

O planetach

09.12.2019
Czyta się kilka minut
Dziś, mimo niechęci do poruszania tego tematu, czujemy się zmuszeni do choćby drobnych rozważań na temat planety. Zmusza nas do tego mnogość opinii i wszechobecność tej sprawy.
U

Uspokajamy, że nie będziemy wymieniać argumentów zarówno za koncepcją, że planeta nasza niebawem się rozpuknie, ani dowodów, że się ona mianowicie nie rozpuknie. Spróbujemy dziś skupić się na sprawach w tych klimatycznych rozważaniach nieobecnych. Na dobry początek zauważmy, że sporów o kondycję planety w historii ludzkości nie było wiele. Dwa. Pierwszy dotyczył jej kształtu, ruchu i miejsca we wszechświecie, a drugi właśnie trwa. Oczywiście ów pierwszy tylko pozornie wygrali zwolennicy kulistości, oni takoż brutalnie i wyższościowo narzucili swą wizję programom szkolnym wbrew obserwacjom dostępnym tu każdemu. Ziemianin wyraźnie widzi, że zarówno ziemska kulistość, bądź to rzekoma centralność Słońca – to lita ściema rozwydrzonych elit, znęcających się od wieków nad zdrowym rozsądkiem. W wolnym świecie prawych ludzi coraz wyraźniej słychać głosy, by owe brednie odesłać wreszcie na...

3963

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

W zyciu nie czytalam niczego tak ponurego I pesymistycznego I to nie jest sarkazm.

Mam odwrotnie - popłakałam się ze śmiechu czytając ten felieton. :) Bardzo lubię ten rodzaj humoru. :)

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]