Reklama

O. Kłoczowski wyróżniony

O. Kłoczowski wyróżniony

09.10.2017
Czyta się kilka minut
JACEK BEDNARCZYK

„Nie jestem krakowianinem, ale chciałbym dać świadectwo pochwały i szacunku dla władz krakowskich, że odznaczając mnie, dają dowód na to, że posiedli skuteczny sposób oswajania »obcego«” – żartował pochodzący z Warszawy o. Jan Andrzej Kłoczowski, odbierając Srebrny Medal „Cracoviae Merenti”, najwyższe odznaczenie Miasta Krakowa. 80-letni dominikanin, w czasach PRL opiekun opozycji demokratycznej, zawodowo parający się filozofią religii, zasłynął z kazań wygłaszanych co niedzielę. „Nie mam najmniejszych wątpliwości, że wypełniamy dziś wolę pokoleń krakowian, którzy zawdzięczają ojcu profesorowi solidną formację intelektualną i duchową” – mówił w laudacji prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]