Reklama

O cukrze i nie tylko

O cukrze i nie tylko

09.11.2003
Czyta się kilka minut
Mocno oberwało się rodzicom w tygodnikowym artykule Joanny Olech (Śmierć telewizji dla dzieci, czyli lukrecja i hipokryzja, TP nr 44). Miało być o przyczynach znikania programów dla dzieci, ale okazało się, że nie mniej winni od telewizji są rodzice właśnie. Czy aby na pewno?.
"

"Irytuje mnie hipokryzja rodziców - pisze autorka. - Domagają się, żeby z telewizji dziecięcej uczynić bukoliczny ogródek wszelkich cnót. Są gotowi egzekwować od publicznego nadawcy słodkie jak lukrecja produkcje, w których zawartość cukru w cukrze wynosi 120 procent. Żadnych Potterów, broń Boże, żadnych tematów be. Tylko cacy. Kiedy już ich ambicje cenzorskie zostaną zaspokojone - wychodzą z pokoju, pozostawiając w zasięgu małych łapek niebezpieczne narzędzie - pilota. (...) A wtedy ich pociechy oglądają nie "Teletubisie" bynajmniej, ale jeden nieprzerwany potok medialnego szajsu".

Ależ Pani Redaktor! Czy o tym, że rodzice beztrosko przestają interesować się, co naprawdę oglądają ich dzieci, decyduje właśnie fakt, że domagają się dla nich programów "cacy"? A co z rodzicami, którzy telewizję jednak oglądają razem z dziećmi i wcale nie pozostawiliby pilota "w...

3329

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]