Reklama

Numeromania

Numeromania

16.12.2008
Czyta się kilka minut
Czytelnik gazet ma coraz częściej do czynienia z językiem skrótowym - aż do zniekształcenia, a czasem całkowitego odwrócenia sensu.
rys. Mirosław Owczarek
U

Ustaw w polskim parlamencie od pewnego czasu już się nie uchwala - ustawy się "przepycha", i to nawet wtedy, gdy za projektem stoi komfortowa większość, więc jego uchwalenie nie nastręcza żadnych trudności. Polscy politycy nie żeby liczyli się z sondażami opinii publicznej, o nie! - oni liczą się ze "słupkami". Notowania w sondażach już politykom nie rosną ani nie spadają, jak to dawniej bywało - teraz to politykom "rośnie", a czasem im "spada" coś nieokreślonego, ale tylko wtajemniczeni wiedzą co. Ukraińcy (czy jakaś ich część) nie aspirują do członkostwa w Unii Europejskiej, oni zwyczajnie "chcą do Unii". Nie ma już specjalistów od propagandy, są, co brzmi jakoś bardziej nobliwie, specjaliści od "PR" albo, co brzmi jeszcze lepiej, "piarowcy" lub "spin doktorzy". Nieudana ustawa nie zawiera już luk czy sprzeczności - taka ustawa musi być koniecznie "bublem prawnym" lub "...

11784

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]