Reklama

NPR w szkołach

NPR w szkołach

30.06.2006
Czyta się kilka minut
Rząd reaktywował w ubiegłym tygodniu Krajowy Zespół Promocji Naturalnego Planowania Rodziny przy Ministerstwie Zdrowia. Jak ujawniły media, już we wrześniu zespół zamierza wprowadzić w szkołach średnich program promujący naturalne metody planowania rodziny.
C

Choć nie przesądzono jeszcze zakresu i formy tego nauczania (czy będzie to jedynie wiedza o metodach rozpoznawania płodności), już podniosły się głosy zarzucające rządowi chęć narzucania młodzieży rozstrzygnięć światopoglądowych. Przewodniczący zespołu prof. Bogdan Chazan, wybitny ginekolog i zagorzały przeciwnik antykoncepcji, uspokaja, że celem szkolnego programu będzie jedynie "przekazywanie wiedzy o płodności i zachęcanie do prozdrowotnych zachowań" - młodzież sama powinna wyciągnąć wnioski.

Umiejętność rozpoznawania płodności przydaje się nie tylko w przypadku unikania poczęcia, ale także przy staraniu się o nie. Poza tym kobiety, które nauczą się rozpoznawać sygnały pochodzące z własnego organizmu, potrafią rozpoznać stany chorobowe już we wczesnej ich fazie. Jest to więc umiejętność cenna nie tylko dla tych, którzy współżyją.

Według...

1329

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]