Reklama

Nos na czole

Nos na czole

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Ileż to już razy wydawało się, że granica krajowej pomysłowości w sferze symbolicznej została osiągnięta – ostatnie nawiązanie do znaku powstańczej Warszawy użyte w walce z Hanną Gronkiewicz-Waltz było jednak kolejną próbą bicia rekordu.
O

Oburzanie się wobec tej zagrywki jest wszak dalece przedwczesne i takież by było nawet wtedy, gdyby na plakacie przedstawiono panią prezydent w mundurze własowca, przy parabelce, pośród dymów płonącej Woli, a dla przykładu odwrotnego – prezesa Kaczyńskiego wychylającego się z pojazdu pancernego Kubuś. Nieuniknione jest takoż, gdy któreś wybory wreszcie PiS wygra, przyznawanie najlepiej zasłużonym działaczom tej partii Krzyży Walecznych.
Tak czy owak widać, że ludzie polscy ruszają głowami, że idzie im to łatwo, że nie mają żadnych hamulców czy przesądów w kreacjach coraz to nowych klimatów, faktów i mitów. Wadą najmniejszą tych wyczynów jest ich ulotność, sezonowość, skrajna doraźność i infantylizm. Bo cóż zostanie z litery „W” za miesiąc bądź dwa? Nic nie zostanie, nawet jak panią prezydent lud warszawski odwoła, myśląc, że odwołuje z posady Adolfa Hitlera.
Zwróćmy się,...

2547

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]