Reklama

Norah Jones, „Not Too Late"

Norah Jones, „Not Too Late"

19.02.2007
Czyta się kilka minut
N

Najnowszy album Nory Jones jest - pomijając przyjemność obcowania z jego zawartością - także okazją do prywatnej ekspiacji. Zachwycony debiutanckim "Come With Me", dałem wyraz rozczarowaniu jej drugą płytą, a czyniąc to na łamach "Tygodnika", zarzuciłem artystce pójście w brzmienia lekkie, łatwe i przyziemne.

Przyznaję, małej byłem wiary - na "Not Too Late" Norah Jones powraca bowiem w wielkim stylu. Być może piosenki straciły radiowy impet i popową gładkość, mamy za to poszukiwanie własnej wypowiedzi, nie tylko dlatego, że Jones sama jest autorką bądź współautorką kompozycji, w których więcej niepokojących harmonii i przewrotnie naiwnych wyznań, mniej zaś tej drażniącej słodyczy brzmień kojarzących się z windą w centrum handlowym, lecz również ze względu na to, że zamiast odcinać kupony od mody na "małą czarną", Jones nadal poszukuje siebie, czy to grając w...

1537

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]