Reklama

Nizanie literek

Nizanie literek

31.08.2020
Czyta się kilka minut
Atak na stoisko z piecami zbiegł się nam bardzo szczęśliwie z wizytą na pewnym krakowskim targowisku, gdzie co niedziela kwitnie handel wszelaką starzyzną, w której z niesłabnącą od lat przyjemnością grzebiemy.
N

Nieprzygotowany do przebywania na otwartej przestrzeni dzisiejszego świata trzydziestoparoletni Polak rzucił się we Wrocławiu na uliczne stoisko propagujące wymianę pieców na urządzenia mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego. Stoisko wywrócił i popsuł. Nie był, i zdaje się wcale nie jest, uzależniony od zaciągania się pyłami zawieszonymi czy dwutlenkiem węgla. Po prostu pomylił się i hasło „zmień piec” odczytał jako „zmień płeć”. Powszechnie o tym wiadomo, bo niemieckie media głównego nurtu wyżywają się na tym panu, jak nie przymierzając Unia Europejska na gminach wolnych od rozumu, miłości bliźniego i LGBT.

Wadliwy odczyt nietrudnej treści, zamieniony w impuls, wyłączył u tego najzwyklejszego pod naszym czarnym słońcem człowieka elementarną zdolność panowania nad gniewem i aktywnością ruchową. Jego odporność na wizualną perswazję, dość przecież normalną w świecie opętanym...

4135

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]