Reklama

Niezwykła biografia Papieża

Niezwykła biografia Papieża

02.05.2011
Czyta się kilka minut
Papież przyszedł na świat w 1920 r., nie będąc jeszcze papieżem.
P

Podobno mama przyszłego Papieża powtarzała sąsiadkom, że jej syn będzie kimś wielkim. Nie myliła się! Wtedy jednak młody Lolek marzył jeszcze o karierze pilota lub piłkarza. Później, gdy dorósł, jako Karol nie przestał być Lolkiem (jeszcze później jako Papież nie przestał być Karolem). Jako młody kapłan jeździł na rowerze, pływał kajakiem i maszerował po górach. Szybko zorientował się, że to nie tylko wypoczynek, ale też duszpasterstwo. Był pierwszym papieżem, który przybył na konklawe do Watykanu - a było to w 1978 r. - mając przy sobie jedynie kieszonkowe - odpowiednik 125 franków szwajcarskich.

Kiedy przestał (choć w istocie nie przestał) być Karolem, zaczął być papieżem. To był najbardziej niezwykły pontyfikat w dziejach pontyfikatów. Był on pełen rekordów i nowości. Papież był chyba pierwszym człowiekiem, który został papieżem, i pierwszym papieżem,...

3737

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]