Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Niewyspani

Niewyspani

07.11.2016
Czyta się kilka minut
Blisko 30 lat strawiliśmy na obserwacjach polskich polityków. Patrzyliśmy i z daleka, i z bliska.
S

Spędziliśmy niemal trzy dekady na badaniach terenowych nad osobliwościami ich umysłowości, tyleż samo na opukiwaniu zbrojonego betonu ich intencji. Efekty tych badań – przyznać trzeba – są marne.
Szukaliśmy oto jakiejś wspólnej cechy, łączącej ich wszystkich zalety bądź wady, szukaliśmy czegoś, co można by uznać – za przeproszeniem – za spojenie słupka z poprzeczką, czyli miejsca kluczowego dla konstrukcji owej formacji. Szukaliśmy owego skarbu syntezy ze świecą, pośród spróchniałych trumien ich przodków, pośród starych labiryntów zasnutych pajęczyną idei, eksplorowaliśmy takoż mętne głębiny akwenów ich aktywności intelektualnej. Wszędy tam trafialiśmy jeno na próchno świecące słabo w jądrze ciemności bądź na gniazda pająków wyschłe, bądź w toniach akwenów owych na zaledwie płoć zieloną, ogonem obleśnie merdającą. Takoż na tych ambitnych poszukiwaniach strawiliśmy pół życia,...

4322

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Żwawo machający głowami na wszystkie dozwolone fizjologią ciała kierunki świata prezydenci i notable byliby nie do zniesienia. Lepiej niech snem swoim potwornym, bo drażliwym i zazdrość wzbudzającym nadal unieważniają okoliczności swojej obecności niźli by mieli aktywnością rażącą destabilizować i tak nadwyrężone poczucie estetyki narodu naszego jedynego.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]