Reklama

Nieprawdziwi bohaterowie

Nieprawdziwi bohaterowie

12.12.2004
Czyta się kilka minut
Niemiecką nagrodę mediów Bamby otrzymał Upadek, film o ostatnich dniach w tak zwanym bunkrze Führera. Laudację wygłosił były kanclerz Niemiec i dyplomowany historyk Helmut Kohl.
K

Każdego roku na początku okresu bożonarodzeniowego podczas uroczystości nadania quasi-Oscarów spotyka się “wielki świat": gwiazdy i gwiazdeczki przemysłu filmowego i telewizyjnego, komentatorzy i menadżerowie, VIP-y show-businessu albo ci, którzy za takich się uważają. Podczas błyszczącej gali wręczana jest najważniejsza niemiecka nagroda mediów - mała figurka sarenki Bambi. Ten, kto dostaje “Bamby", jest jakby pasowany na rycerza, staje na samym szczycie niemieckiego społeczeństwa.

Wszystko to nie byłoby warte choćby jednego słowa, gdyby nie fakt, że w tym roku nagrodę otrzymał “Upadek", przejmująco--kiczowaty film o ostatnich dniach Hitlera w tak zwanym “bunkrze Führera". Egzaltowaną laudację filmu, który obejrzały już cztery miliony Niemców, wygłosił nie kto inny, jak były kanclerz Niemiec i dyplomowany historyk Helmut Kohl. Wśród szumu oklasków laureaci...

6276

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]