Reklama

Ładowanie...

Nienazywalne

05.10.2003
Czyta się kilka minut
Niech Jesień pozostanie jesienią, a nowa muzyka brzmi też w zimie, na wiosnę i w lecie. Im więcej jej powstanie, tym więcej może pozostać. Jak w przyrodzie: przeżyją tylko najsilniejsi.
W

Warszawska Jesień to przegląd tego, co dziś dominujące; to także powrót do niedalekiej przeszłości. By porównać, zderzyć; by dziś przeglądnęło się w tym, co wczoraj. By stworzyć przestrzeń namysłu, poszukać cezur, miejsc wspólnych, różnic. Festiwalowa muzyka w dużej mierze zależy od wykonania, od energii ludzi, od układu programu, słowem - od przypadku. Oceniamy ją przecież często tylko na podstawie jednorazowego wykonania. Pozostaje szybka reakcja, opieranie się na własnych emocjach (podoba / nie podoba), wyczuciu (dobrze / źle zrobiona), wrażliwości, doświadczeniu (odkrywanie struktur, form, reguł) i pamięci.

Zanotowałem po jednym z pierwszych koncertów: nie trzeba opisać całego świata, można zachować w pamięci to, co najważniejsze, resztę wyrzucić i zapomnieć. Co zapamiętałem?

Cztery pory roku

Dziewięć dni,...

13359

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]