Reklama

Niedokończony projekt

Niedokończony projekt

30.06.2009
Czyta się kilka minut
To, co z biegiem lat powstało z człowieka zwanego Michaelem Jacksonem, samego Jacksona przypominało w niewielkim stopniu. Raczej monstrualny projekt biologiczny.
"

"Było w nim coś potwornie smutnego, (...) myślę, że to najsmutniejsza istota ludzka, jaką kiedykolwiek spotkałem w życiu, i słowo »smutek« wydaje mi się bardzo słabe: powinienem raczej powiedzieć, że było w nim coś zniszczonego, coś całkowicie zdewastowanego". Słowa te nie odnoszą się bynajmniej do Michaela Jacksona, lecz do jednego z głównych bohaterów powieści "Cząstki elementarne" Michela Houellebecqua. Jednak każdy, kto ma w pamięci zmieniające się oblicze zmarłego pop-króla, musi się zgodzić, że jeśli cokolwiek ono sobą wyrażało, to właśnie przede wszystkim smutek.

Skurcz mięśni

Kolejne wersje twarzy Jacksona żadną miarą nie były piękne. Najstarsi pamiętają jeszcze z lat 60. i 70. małego, czekoladowego murzynka o szerokim nosie i fryzurze afro. Słodki, czysty głos, wdzięczne ruchy dziecka, naturalność - choć tu i ówdzie...

9204

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]