Reklama

Niech żyje nam!

Niech żyje nam!

18.10.2007
Czyta się kilka minut
Władimir Putin, czyli banalność zła. Władimir Putin, czyli czarna skrzynka bez dna. Władimir Putin obchodził w niedzielę 7 października swoje niestety 55-te urodziny. Relatywna młodość Putina bezwzględnie przeraża. Słowo "niestety" powinno bić rekordy frekwencji w tekstach o Putinie.
N

Nie zgadza się z tym archimandryta Tichon, spowiednik Solenizanta, gdyż: "Władimir Władimirowicz Putin to człowiek prawdziwie wierzący, który spowiada się, przystępuje do komunii i odczuwa swą odpowiedzialność przed Bogiem za powierzoną mu służbę na wysokim stanowisku i za własną duszę. Ten, kto rzeczywiście kocha Rosję i życzy jej dobra, może się tylko modlić za Władimira Władimirowicza, zamysłem Bożym postawionego na czele kraju". Amen.

Za kogo ma się modlić reszta ludzkości, w tym ci, którzy tak rzeczywiście rzeczywiście kochają Rosję i życzą jej dobra? Za ofiary Putina - z pewnością. Za samego Putina - w żarliwym wyczekiwaniu na cud. A co na temat cudów i innych neofickich śmiesznostek mówi archimandryta? "Bardzo wielu Rosjan po latach panowania ideologii ateistycznej odkrywa dla siebie prawosławie, poznaje zupełnie nowy świat. Ale to nie znaczy, że...

6152

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]