Reklama

Nie zmieniłem zdania

Nie zmieniłem zdania

21.03.2004
Czyta się kilka minut
W związku z publikacjami na temat nadużywania imienia mojego brata, Jerzego Giedroycia, przez Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych, które ukazały się w “Tygodniku Powszechnym" [felietony Andrzeja Dobosza, protestującego przeciw nadużywaniu imienia Jerzego Giedroycia przez WSKiMS, opublikowaliśmy w nr. 4 i 10/04, a list prezydenta uczelni w nr. 7/04 - red.] oraz “Rzeczpospolitej" (31 stycznia - 1 lutego 2004 r.), pragnę poinformować, że zwróciłem się do władz tej uczelni z prośbą o usunięcie nazwiska Jerzego Giedroycia z nazwy Szkoły. Już ponad dwa lata temu, wówczas przy okazji Nagrody im. Jerzego Giedroycia (którą Szkoła zechciała wyróżnić Zofię Hertz i mnie, na co rzecz jasna nie mogliśmy się zgodzić), pisaliśmy w “Liście otwartym" publikowanym w prasie: “Wszystko to nie znaczy jednak, że pozwoliliśmy posługiwać się imieniem Jerzego Giedroycia bez porozumienia z nami, w sposób, który to imię dyskredytuje używając je dla celów autoreklamy. Imię to nie jest rzeczą porzuconą, którą każdy kto chce - może sobie przywłaszczyć".
N

Na ten temat nie zmieniłem i nie zamierzam zmienić zdania. Przed dwoma laty żądaliśmy, aby szkoła zrezygnowała z posługiwania się imieniem Jerzego Giedroycia jako patrona Nagrody, zrezygnowaliśmy wówczas także z członkostwa w senacie uczelni. Teraz wycofuję zgodę na używanie imienia Jerzego Giedroycia w nazwie Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych.

HENRYK GIEDROYC, Instytut Literacki

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]