Reklama

Nie zmieniłem zdania

Nie zmieniłem zdania

21.03.2004
Czyta się kilka minut
W związku z publikacjami na temat nadużywania imienia mojego brata, Jerzego Giedroycia, przez Wyższą Szkołę Komunikowania i Mediów Społecznych, które ukazały się w “Tygodniku Powszechnym" [felietony Andrzeja Dobosza, protestującego przeciw nadużywaniu imienia Jerzego Giedroycia przez WSKiMS, opublikowaliśmy w nr. 4 i 10/04, a list prezydenta uczelni w nr. 7/04 - red.] oraz “Rzeczpospolitej" (31 stycznia - 1 lutego 2004 r.), pragnę poinformować, że zwróciłem się do władz tej uczelni z prośbą o usunięcie nazwiska Jerzego Giedroycia z nazwy Szkoły. Już ponad dwa lata temu, wówczas przy okazji Nagrody im. Jerzego Giedroycia (którą Szkoła zechciała wyróżnić Zofię Hertz i mnie, na co rzecz jasna nie mogliśmy się zgodzić), pisaliśmy w “Liście otwartym" publikowanym w prasie: “Wszystko to nie znaczy jednak, że pozwoliliśmy posługiwać się imieniem Jerzego Giedroycia bez porozumienia z nami, w sposób, który to imię dyskredytuje używając je dla celów autoreklamy. Imię to nie jest rzeczą porzuconą, którą każdy kto chce - może sobie przywłaszczyć".
N

Na ten temat nie zmieniłem i nie zamierzam zmienić zdania. Przed dwoma laty żądaliśmy, aby szkoła zrezygnowała z posługiwania się imieniem Jerzego Giedroycia jako patrona Nagrody, zrezygnowaliśmy wówczas także z członkostwa w senacie uczelni. Teraz wycofuję zgodę na używanie imienia Jerzego Giedroycia w nazwie Wyższej Szkoły Komunikowania i Mediów Społecznych.

HENRYK GIEDROYC, Instytut Literacki

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]