Reklama

Nie, tylko nie język rasizmu w Kościele!

Nie, tylko nie język rasizmu w Kościele!

18.11.2013
Czyta się kilka minut
Do serii szkodliwych (powiedzieć: niefortunnych – to za mało) dla Kościoła wypowiedzi polskich hierarchów z ostatniego czasu należy, niestety, dodać słowa abp. Marka Jędraszewskiego ze spotkania z młodzieżą w Pabianicach.
K

Krytykując gender i zwracając uwagę na skutki ujemnego przyrostu demograficznego, metropolita łódzki powiedział 15 listopada w kościele Najświętszej Maryi Panny Różańcowej: „Mogę sobie łatwo wyobrazić, że za jakiś czas, mam nadzieję, że sam tego nie dożyję, że w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim – tu, na terenie Europy – tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej”.
Szkodliwe jest nie tyle dzielenie się w sakralnej przestrzeni kościoła swoim lękiem o kulturową – bo zapewne o to chodziło – przyszłość mierzącej się z imigracją z krajów islamskich Europy (choć można zasadnie pytać, czy to należy do misji biskupa), ile rasistowski język, który ten lęk artykułuje. Swoją...

2057

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]