Reklama

Nie pojmę

Nie pojmę

19.05.2008
Czyta się kilka minut
Na przykład tego, że gdy zaczyna się zmieniać język dyskursu medialnego, niedwuznacznie wskazując, że wiatr zaczyna wiać od innej strony, tak szybko ulegają temu nawet, zdawałoby się, najbardziej niezależni dotąd jego użytkownicy.
D

Do wyjątków należeli ci, którzy ostatnio mówiąc o wizycie premiera w Ameryce Południowej, nie użyli słowa "wycieczka" ("za nasze, podatników, pieniądze"), choć dopiero co za złe miało się nieobecność władz na różnych szczytach, a nie ich uczestnictwo. Kto żyw, rozwodził się nad kosztami, natomiast drobna informacja o żenującym procencie niedostarczonych z powodu "długiego weekendu" przesyłek przez Pocztę Polską, monopolistę, którego pracownicy żądają podwyżek, okupując gmach dyrekcji - w ogóle nie zajęła uwagi. Roszczenia są nietykalne. Najdobitniejszą ilustrację tego stanowi fakt (też zanotowany tylko na marginesie), że prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zgłosiła protest przeciw skreśleniu zawodu dziennikarza z listy uprawnionych w nowym projekcie emerytur pomostowych. I znowu: cisza, jakby to rzeczywiście był krok najsłuszniejszy pod słońcem...

...

2062

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]