Reklama

Nie o panią Jolę chodzi

Nie o panią Jolę chodzi

05.10.2003
Czyta się kilka minut
Kończy się czas, gdy porządnymi politykami byli ci, którzy spali na styropianie, a wpływowymi ci z ZSP. Potrzeba nowych. Młodzi politycy niewiele reprezentują, zatem prawem społeczeństwa jest rozglądać się szerzej.
J

Jedną z cech demokracji jest, że o wybieralne stanowiska ubiegać się może każdy, komu przysługują bierne prawa wyborcze. Ma je też żona prezydenta. Ale Ernest Skalski chciałby ich Jolantę Kwaśniewską pozbawić. “Szacunek wymaga, aby to stanowisko obejmował polityk sprawdzony, z dorobkiem, wyrobionymi i znanymi poglądami na gospodarkę i politykę zagraniczną. Polski prezydent, nawet jeśli ma ograniczone kompetencje, musi mieć własne zdanie, choćby w sprawie ustaw, które podpisuje, wetuje bądź odsyła do Trybunału Konstytucyjnego. Bycie wielkim jałmużnikiem to za mało" - i dodaje, że Kwaśniewski jako mąż pani prezydent byłby dziwną instytucją i taka zamiana w rodzinie Kwaśniewskich i w państwie nie wyszła by ani im na dobre, ani Polsce, bo “nie bardzo licowałaby z godnością pierwszego urzędu Rzeczypospolitej".

A właściwie dlaczego “bycie wielkim jałmużnikiem to...

6427

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]