Reklama

Nie lękajcie się

Nie lękajcie się

30.11.2010
Czyta się kilka minut
Joanna Kluzik-Rostkowska: Mężczyźni walczą o utrzymanie korzystnego dla nich status quo, i to jest zrozumiałe. Są rzeczy, które trzeba sobie wyrąbać siekierą, a nie czekać, aż ktoś łaskawie przyjdzie i powie: "chodźcie". Rozmawiał Przemysław Wilczyński
P

Przemysław Wilczyński: Co Pani pomyślała, gdy prezes PiS porównał Panią do butów? Albo gdy poseł partii rządzącej pokpiwał z ubioru posłanki przed posiedzeniem komisji sejmowej?

Joanna Kluzik-Rostkowska: W jednym i drugim przypadku pomyślałam: "facet strzelił sobie w stopę". A w przypadku wypowiedzi prezesa dodatkowo, że teraz biedny Mariusz Błaszczak znowu będzie musiał tłumaczyć szefa. No i rzeczywiście, wytłumaczył: że Jarosław Kaczyński jest tak naprawdę dżentelmenem, czy jakoś tak.

Podobne incydenty świadczą o tym, że kobietom jest trudniej w polityce?

Nie ma reguły, trzeba by pytać poszczególnych kobiet. Znałam takie, które miały złe doświadczenia. Kiedyś posłanka lewicy powiedziała poirytowana, że w SLD - który miał przecież na sztandarach wypisane hasło równouprawnienia -...

9781

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]